Olympijské hry jsou svátkem sportovním, nicméně hned zkraje se stanou veleudálostí spíš diplomatickou. Do Jižní Koreje přicestuje Kim Jo-čong, sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una. Domluveno je, že přijede také 22 sportovců a pár set funkcionářů, roztleskávaček a hlídačů, tedy fízlů. Ti všichni ale dorazí lodí, zatímco ona plus ještě pár postav stalinistického režimu přiletí soukromým letadlem. Vyvolá to obrovský zájem. Půjde o vůbec první návštěvu někoho přímo z Kimovské dynastie od dob rozdělení poloostrova a války v 50. letech minulého století.

Jenže je nabíledni, že Kim Jo-čong asi nepřicestuje jen kvůli tomu, aby na sebe strhávala pozornost. A tím řekněme po marketingové stránce poškodila zájmy organizátorů olympijských her. Už je potvrzené, že se setká s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem, a divoce se spekuluje, že se při té příležitosti uvidí i s americkým viceprezidentem Mikem Pencem, jenž také zavítá na zahájení her. Takže, jaké poselství bude pro ně mít od svého nepředvídatelného, atomově posedlého, krutostí neblaze proslulého bratra?

V článku se dále dozvíte

  • Do Jižní Koreje přicestuje u příležitosti olympiády i sestra severokorejského diktátora.
  • Kim Jo-čong je velmi vlivná osoba v severokorejském režimu, funguje v zásadě jako šéfka jeho kanceláře.
  • Svět se bude chtít dozvědět, jaké poselství přiveze pro jihokorejského prezidenta a amerického viceprezidenta.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.