Více než půl roku před zahájením opravy vozovek dálnice D1, takzvané modernizace D1, v roce 2013, jsme přezkoumali koncepci modernizace navrhovanou Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a zjistili jsme zásadní nedostatky. Předně nebylo provedeno posouzení možných variant rekonstrukce vozovek. Bylo rovnou rozhodnuto provést finančně, časově i materiálově nesmírně nákladné řešení - odstranit půlmetrové souvrství vozovky a nahradit je novou betonovou vozovkou a modernizaci realizovat ještě před dokončením alternativního tahu D35 (i když zde byla možnost levnou a rychlou technologií mikrofrézováním upravit betonové povrchy tak, aby zásadní rekonstrukce nebyla urgentní a mohla počkat na dostavbu paralelní D35). ŘSD také zamítlo jako nepotřebný návrh na zlepšení objízdných tras ještě před započetím modernizace.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru