Více než půl roku před zahájením opravy vozovek dálnice D1, takzvané modernizace D1, v roce 2013, jsme přezkoumali koncepci modernizace navrhovanou Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a zjistili jsme zásadní nedostatky. Předně nebylo provedeno posouzení možných variant rekonstrukce vozovek. Bylo rovnou rozhodnuto provést finančně, časově i materiálově nesmírně nákladné řešení - odstranit půlmetrové souvrství vozovky a nahradit je novou betonovou vozovkou a modernizaci realizovat ještě před dokončením alternativního tahu D35 (i když zde byla možnost levnou a rychlou technologií mikrofrézováním upravit betonové povrchy tak, aby zásadní rekonstrukce nebyla urgentní a mohla počkat na dostavbu paralelní D35). ŘSD také zamítlo jako nepotřebný návrh na zlepšení objízdných tras ještě před započetím modernizace.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru