Letní čas má na kahánku. Co se nepovedlo umanutým jedincům, to může dokázat jednota EU. Poslanci s nepatrným pověřením dokázali tento bod zařadit na program jednání Evropské komise. Půvabná je argumentace, že problémy má dvacet procent lidí a slabé je třeba chránit. To je šílená logika. Vyhubíme většinu v zájmu záchrany menšiny?

Podle průzkumů jsou přitom problémy krátkodobé a častěji na jaře, kdy se prodlouží ranní šero a tma. To je zajisté vykoupeno tím, že zase bude na půl roku veseleji. Tvrdím, že ne 80 procent bezproblémových, ale 100 procent lidí posun na letní čas vítá, protože po návratu z práce mají o hodinu víc na žití (střídavé směny a podobné výjimky to tvrzení znatelně neoslabí).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru