Na sociálních sítích probíhá opět masové kroucení hlavou. "Lidi snad ty komunisty fakt chtějí… volili Babiše, podpora mu roste… Babiš pomáhá dosadit komunisty k moci… Je to marný, lidi chtějí komunisty!" Hezké shrnutí, ale obávám se, že mylné.

Babiš v první řadě prodává příběh o tom, jak likviduje staré struktury. Nezmiňuje, že dosazuje svoje lidi a upevňuje svoje struktury. A do těch holt patří i komunisti - to je vedlejší efekt budování jeho vlivové sítě. Babišova vláda je v demisi, neměla by tedy dělat žádná zásadní rozhodnutí, ale pak by se špatně prodávalo hlavní sdělení Babišova týmu: "Makáme!" A tak dělají drobná, ale viditelná gesta.

Ale i kdyby to udělal, kdyby řekl "dosazuju na klíčové posty svoje lidi, kteří budou prosazovat náš program, že bude líp," co myslíte, že by se dělo? Myslíte, že by mu podpora klesla?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru