Miloš Zeman skládá prezidentský slib a zahajuje své druhé (a poslední) funkční období na Pražském hradě. Dá se očekávat nějaká změna v tom, jak svou roli hlavy státu naplňuje? Může skutečnost, že se již nebude ucházet o hlasy voličů, nějak změnit jeho přístup?

Co se dá čekat od druhého funkčního období prezidenta Zemana?

Rut Bízková
Rut Bízková
řešitelka projektu Strategický rámec Svazu měst a obcí v oblasti smart city
Myslím, že pan prezident byl vždycky "svůj", takže se bude chovat dle vlastního uvážení, bez ohledu na to, zda ho čekají nebo nečekají volby. Bylo by dobré, kdyby byl prezidentem horních deseti milionů. Žádné dolní neznám.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Bude to čím dál horší. Osobně ho zkusim důsledně ignorovat, včetně tý jeho odpudivý partičky ( Ovčáček, Klausové, Rusové atd.), protože ta jejich dikce mému duševnímu stavu nepřispívá. Zeman je něco jako francouzský polibek Husáka a Brežněva.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Co čekat? Nic dobrého, předvádění na způsob Caliguly - jen s postupující deteriorací. Bůh nám pomáhej!
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Zeman bude zkoušet,kam až může zajít,kam mu to systém dovolí.Brzy se asi rozkmotří s Babišem.Doufám,že náš systém brzd a protiváh bude fungovat a nedovolí,aby se republice skutečně ublížilo.Potřebovalo by to neokoukaného schopného opozičního politika
Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Nečekám nic donrého. Dnešek to potvrdil.
Dušan Tříska
Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Citelné přiostření toho, co jsme sledovali v období prvním.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Pan Miloš Zeman se již nezmění. Potáhne zemi morálně dolů, k Rusku a Číně, bude bojovat proti nezávislým veřejnoprávním mediím. Nesmíme se dát a věřit nepravdivým zprávám na internetu, ale musíme nadále vyznávat slušnost, čestnost a férovost
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Bude to vláda nemocného muže. Copak, pokud je při smyslech, víme, že bude jízlivá, mstivá, populistická a útočná - jako dosud. Ale pořád originální. Horší by bylo, kdyby už to nebyl pan Zeman schopen ustát, ale jeho jménem vládl někdo jiný...
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Jiří Gruša kdysi nazval Pražský hrad "sídlem českého žvástu". Chřadnoucí stařec bude spěchat, hnán nenávistí ke všemu živému a nezávislému. Natož evropskému nebo českému. Zbývá lítost.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Těžko být optimistkou, když už samotné pozvánky na inauguraci vyvolávají kontroverze. O závažnějších věcech, jako je neomezená lhůta pro vládu bez důvěry, radši nemluvit.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Z přinejmenším psychologicky významné pozice na Hradě se bude posilovat asociální, xenofóbní, nacionalistické, uzavřené, autoritářské, konzervativní, protievropské a protizápadní pojetí politiky.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Nic. Posun naší země politicky doleva a morálně dolů. Orientace na Rusko a Čínu, doma obvyklé nenávistné vulgarity.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Doufejme, že tohle funkční období bude klidnější a pan prezident ho stráví mlčky, odpočinkem.
František Fuka
František Fuka
publicista
Zatím to Zemanovi všechno vychází dobře, takže bych žádnou změnu neočekával...
Michal Berg
Michal Berg
spolupředseda Strany zelených
Změnu nečekám. Další roky bude Zeman prorážet dno politické kultury u nás a jeho nohsledi budou stále intenzivněji pracovat ve prospěch ruských zájmů.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru