Na Slovensku i v České republice jsou lidé v ulicích. Ve východní části bývalé federace kvůli vraždě novináře, kterou dle indicií může mít na svědomí italská mafie s personálním (byť určitě nekauzálním) propojením na vysoké vládní činitele. V Česku zase lidé demonstrují proti bývalému zaměstnanci Krkonošských papíren se slabostí pro uniformy, který měl čtvrtstoletí po listopadu 1989 dohlížet z parlamentu na GIBS.

Jakkoliv v minulých událostech vidí slovenský premiér Fico po vzoru maďarského kolegy Orbána spikleneckou ruku Sorose a v Česku zase tisíce lidí pro dotčeného příslušníka pohotovostního pluku zasahujícího před rokem 1989 proti demonstrantům představují jen "několik křiklounů", společným znakem obou projevů je, že některé věci nejsou lidem lhostejné. Což je v době, kdy se oběma zemím ekonomicky skutečně daří, dobrá zpráva. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lidé protesty v českých i slovenských ulicích dávají najevo, že jim není jedno, co se kolem nich děje.
  • A to je v době, kdy se oběma zemím ekonomicky daří, dobrá zpráva.
  • Není ale čas začít protestovat proti zadlužování budoucnosti či neudržitelnosti současného důchodového systému?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru