Nejlepším barometrem naděje, jestli se v napětí kolem Severní Koreje něco změní, jsou reakce Jihokorejců. V takřka čtyřmilionovém Pusanu, jejich druhém největším městě, se nějaké oslavné akce rozhodně nekonají. Pod mrakodrapy se proplétají automobily v zácpách, policisté na motorkách zajišťují pořádek. Pláže omývané Tichým oceánem jsou vzhledem k ročnímu období prázdné, leč těch pár lidí, kteří se tam prochází, nijak nerozhazují rukama v nějaké rozčílenosti. Všichni dotazovaní se shodují, že život teče dál svým zaběhlým tempem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jihokorejci si nedělají o budoucím setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem velké iluze.
  • Vnucuje se myšlenka, že pokud celý summit, avizovaný na květen, krachne, budou Jihokorejci možná nejméně zklamaní.
  • Dokud totiž jaderný arzenál KLDR nezmizí, není co slavit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru