Během posledních několika týdnů jsem opakovaně narazil na úvahy "kdo za to může". Šlo o to, najít společenskou vrstvu, která může za negativní vývoj a jevy ve společnosti. S jistým umanutím a primitivismem (to není urážka, například v matematice existují primitivní funkce, a nikdo se jim proto nevysmívá) se tyto snahy podobají genderovým projevům z dávné doby, kdy ženy dospěly k závěru, že za všechno mohou muži. Jejich brutalita, machismus, násilné pudy. Ženy by prý válku nikdy nevedly...

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Stojí za to zabývat se tím, kdo může za špatnosti lidstva?
  • Podceňují technicky vzdělaní lidé lidská práva?
  • Kloní se lidé s humanitním vzdělání častěji k ideologiím, jako byl sovětský bolševismus?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru