V hlomozu vnitropolitické krize na Slovensku i u nás zaniká leccos důležitého v dění stále aktivnější Evropské unie. týká se to především nyní probíraného unijního rozpočtu, který bude určovat to, jak se bude Evropa rozvíjet v příští dekádě.

V nové rozpočtové debatě již nejde tolik o rozdělování společných peněz mezi členské státy a kolik si kdo urve. Dotace zaměřené na pomoc chudším zemím EU přestanou hrát prim.

Unie diskutuje redefinici svých rozvojových priorit v důsledku několika zásadních změn a postupu i požadavků členských států. Přerozdělením svých peněz EU v sedmiletém výhledu stanovuje hlavní cíle rozvoje a poněkud rozšiřuje smysl své existence. Členské státy hrají v tomto procesu zásadní roli pokud chtějí a mohou. Platí to i pro nás.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru