1. Lidé, kteří stojí u přechodu pro chodce, ale nepřechází, a když řidiči brzdí a dávají jim přednost, lidé na ně s lehce popuzeným výrazem gestikulují, aby pokračovali v jízdě, protože "copak není zjevné, že my nikam nejdeme?"

2. Mladí lidé v oblecích či kostýmcích před vchodem do kancelářské budovy, kteří rychle popotahují z cigaret a v očích mají velké plány, obavy z mítinku začínajícího za sedm minut a včerejší kocovinu.

3. Děti v tramvaji, které se na vás dlouze, zkoumavě dívají a pak se buď rozesmějí, anebo rozpláčou, a když se rozesmějí, máte pocit pýchy, a když se rozpláčou, uvede vás to do strašného zmatku a rychle uděláte nějaký obličej, aby si nikdo nemyslel, že dítě pláče nad tím, jak vypadáte, když se tváříte normálně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Potkáváte je každý den.
  • Krásné mladé dívky, které jdou proti vám, už z dálky se usmívají a vy rychle přemýšlíte, jestli nemáte nějak legračně rozcuchané vlasy.
  • Lidi se zvýšenou citlivostí, kteří proti vám jdou po chodníku a zachytí váš pohled už na vzdálenost deseti kroků, a vy v tu chvíli víte, že když ukročíte vpravo, udělají totéž.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru