Koaliční smlouva je hotova a pro ČSSD je to, řečeno klausovským slovníkem, "nevýhra". Obsahuje sice jakési pojistky jak pro případ odsouzení Andreje Babiše za dotační podvod, tak pro eventualitu, že by ANO chtělo pokračovat v osvědčené neformální koalici s komunisty a Tomiem Okamurou, ale jsou to pojistky slaboučké. Asi jako bychom nasadili domácí jistič na atomový reaktor a říkali si, že to snad nějak vydrží.

Přečtěte si návrh programového prohlášení: ANO a ČSSD slibují nižší DPH na pivo i vodu, vyšší mateřskou nebo nezávislost veřejnoprávních médií

V článku se dále dozvíte

  • Koaliční smlouva ANO a ČSSD obsahuje sice jakési pojistky, jsou to však pojistky slaboučké.
  • Víme, jak to v Česku chodí, když se něco nenapíše naprosto jasně včetně termínů. Příkladem je "kreativní" jednání prezidenta republiky.
  • Jan Hamáček se sice může tvářit, že uhrál pro ČSSD slušný kompromis, v reálu ale nemá skoro nic.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.