Malajsie je pozoruhodná země. Uprostřed ne vždy stabilní jihovýchodní Asie se nachází mírumilovný prosperující stát se 30 miliony obyvatel. Milí lidé, skvělé jídlo, zajímavá historie, tropické moře a ostrovy a stále ještě velké území původního deštného pralesa netknutého extenzivním rozpínáním plantáží na produkci palmového oleje v této oblasti světa.

Věci tu fungují. Země přes počáteční úskalí bývalé britské kolonie ekonomicky prosperuje už od 80. let. Životní úroveň je tu jedna z nejvyšších v celé Asii. Infrastruktura se tu rozvíjí s rychlostí, o které si můžeme v Čechách nechat zdát. Tradiční otravnost asijské byrokracie je v každodenním životě eliminována funkčním e-governmentem, kde již mnoho let po internetu pohodlně vyřídíte věci od pokuty za parkování až po kompletní daňové přiznání. Služby ve všech sférách ekonomiky jsou rozmanité, kvalitní a zdaleka dostupnější než kdekoliv na Západě. V Kuala Lumpur na ulici je skoro stejně čisto jako v Singapuru a bát se tu v noci nemusíte víc než ve většině evropských metropolí. Na první pohled skoro ráj, který si Malajsijci musí bránit přísnou imigrační politikou, protože žít v Malajsii by chtěl leckdo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru