Do jednání o české vládě vtrhla globální politika. Komunisté pohrozili, že když v programovém prohlášení zůstane bod, který počítá s posílením zahraničních misí české armády, může Andrej Babiš na jejich podporu zapomenout. Jde zjevně do tuhého. Zahraniční mise armády, to není nějaká technikálie; je to náš zásadní příspěvek NATO, příspěvek ke kolektivní obraně. Bez velké nadsázky lze říci, že to je kotva, která nás drží na Západě. A komunisté se ji pokoušejí odříznout.

Při jednání o vládě se tak najednou hraje o samotnou civilizační příslušnost Česka. A nikde není psáno, že to nakonec musí dopadnout dobře.

V poslední době se stalo módním říkat, že komunisté jsou vlastně už jen neškodní strejci a tetky, pro které staré ideje představují jen fasádu, za níž si mohou provozovat svoje kšefty a kšeftíky. Jenže, jak nyní vidíme, není to možná popis nepřesný, ale zcela určitě není vyčerpávající.

I gumovost komunistů, symbolizovaná pragmatismem předsedy Vojtěcha Filipa, má svoje limity. A jedním z nich je právě vztah k NATO.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Komunisté pohrozili, že nepodpoří vládu, která počítá s posílením zahraničních misí české armády.
  • Ukazuje se, že KSČM není jen parta v podstatě neškodných strejců, jak se nyní módně tvrdí.
  • Při jednání o vládě se najednou hraje o samotnou civilizační příslušnost Česka.
  • A nikde není psáno, že to nakonec musí dopadnout dobře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru