Průzkumy není radno přeceňovat, ale květnový volební model TNS Kantar jen zvýraznil, co už dřív naznačila čísla jiných agentur. Hnutí ANO klesá a naopak ODS stoupá. Babišovci by dnes získali sedmadvacet procent místo dlouho držené třicítky, a občanští demokraté dokonce šestnáct oproti jedenácti v říjnových volbách.

Stát se to před deseti patnácti lety, šlo by jednoduše napsat, že voliče začíná půl roku po nástupu nové garnitury otravovat levicová politika vlády Andreje Babiše. Vzduchem létají miliardové sliby a Česko chystá i v době tučných let schodkový rozpočet. A tak startuje stesk po pravicové odpovědnosti. Jenže tyhle argumenty z časů takzvané tradiční politiky jsou v éře dominující "budelípy", "přímodemokracie" a "slidmiprolidi" mimo. Politika jako soutěž názorových koncepcí je rozbita. Nahradily ji obličeje, gesta a líbivé řeči ad hoc.

Proto jsou důvody klesající obliby ANO tam, kde tahle pseudopolitika selhala. V Praze se už stačily naplno projevit výsledky Babišova výkřiku "Prostě to zařídíme" z minulých komunálek.

V článku se dále dozvíte

  • Kam se nespokojení Babišovi pražští voliči přelévají?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.