Prý že okurková sezona… Bývávalo! Agentury sice vydávají zásadní letní zprávy, jako že se rekonstrukce knihovny v Žatci protáhne kvůli dřevomorce, ale co je to za okurkovou sezonu, když se sestavuje vláda? Navíc takováhle vláda odborníků a sociálních demokratů s podporou komunistů?!

To se nedivte, že se novináři lačně vrhají třeba na zprávy o "letní královně" Taťáně Malé, nota bene když je dostávají jako na stříbrném podnose. Za tím není potřeba hledat kampaň. Obzvlášť když se jako alternativa nabízí agenturní zpráva o tom, že zlínská ZOO získala zakrslého oslíka. To už radši "pseudokauzu plagiáty"…

Jenže, řeknu vám, někdy by méně bylo více. Ostatně, posuďte sami:

V pondělí ráno se paní Malá probudila jako ministryně. V pondělí v poledne absolvovala intenzivní trénink rétorických schopností a zvládání stresu, který zužitkovala hned v půl čtvrté odpoledne, kdy se postavila proti novinářům a oznámila jim, že možná někde zapomněla uvést zdroj, ale že rozhodně neopisovala, a proto neodstoupí. F. L. Čelakovský zaznamenal staročeské přísloví o tanci a podepřených bocích, které na onu tiskovou konferenci sedí jako trenýrky na táborák.

V tu chvíli bylo téma pro tento sloupek ložené. Ministryně, která je evidentně na svém místě jen proto, že je ultraloajální a sama považuje loajalitu za dostačující kvalifikaci. Předpokládám ale, že sama nevěřila tomu, že její kvalifikace postačuje pro řízení resortu. Pokud snad ano, byla by žhavým kandidátem na Dunningovu-Krugerovu cenu za letošní rok.

Než jsem dojel domů, bylo všechno jinak. Paní ministryně se omluvila, že ještě obtěžuje, ale vzpomněla si, že se nezmínila o tom, že ministryni dělat nechce, takže vlastně rezignuje. No, ještě že jí to pan ředitel připomněl, jinak by na to bývala dočista zapomněla jak na smrt… Pan ředitel jí zjevně připomněl i magické slůvko "kampaň", bez něj by to nebylo ono, že ANO?

A bylo po sloupku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru