S tím, jak pokračují vysoké teploty, mizí z hlavy témata k psaní. Možná se vypaří, možná ne, kdo ví. Média nás samozřejmě nabádají, jak se správně v horku chovat. Došlo i na provokativní tvrzení, že letošní rok není nikterak výjimečný, že už bylo i větší horko. Zapařené mozky vydávají podobná tvrzení bez jediného důkazu. Co to je "větší"? Že byla maximální teplota před iks lety vyšší, přece nemá nic společného s tím, co se míní „vlnou veder“. Lidem je zkrátka subjektivně horko už hodně dlouhou dobu, sami meteorologové mluví o tom, že letos vlastně nebylo jaro, po zimě hned přišlo teplo. Objevují se předpovědi, že současná situace potrvá až do listopadu. Opravdu, letošní rok není ničím výjimečný.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru