Minulý týden v úterý odpoledne to vypadalo jednoduše: otevřeme komentáře, dozvíme se, jací jsme tupani, zejména pak autor článku, ale potažmo i celá redakce, celá Praha, všichni placení Sorosem, tak to zase zavřeme, hotovo dvacet a budeme se tvářit, že jsme žádný experiment s komentáři neudělali. Ale ono ne!

O co vlastně šlo? Udělali jsme experiment, kdy jsme otevřeli provizorní diskusi pod sloupkem, jehož tématem byla prostá otázka: Obnovili byste komentáře, pokud by byly jen pro předplatitele a jen u vybraných témat?

Pregnantně to shrnul jeden z komentujících, pan Tomáš Hloušek: "Při přečtení otázky v nadpisu mě okamžitě napadla i jasná odpověď - NE. Když tak ale pročítám komentáře diskutujících níže, tak začínám mít o svém prvotním názoru pochybnosti. Myslím, že by se tomu měla dát šance a neházet vaničku i s dítětem do žita."

Po pravdě musím přiznat, že mě velice mile překvapila úroveň diskuse. Naprosto žádný komentář nebyl mimo téma, všechny byly slušné, kultivované, rozumné… Skoro by se chtělo říct: "Tak vidíte, že to jde, když se chce!"

Co přesně ale obnáší to "chtění se"? A jaké z toho všeho vyplynuly závěry?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru