Až dosud sloužila syrská provincie Idlib na severozápadě země, poslední enkláva v rukou protivládních sil, jako únikový ventil. Jak byly dobývány ostatní protivládní enklávy, syrské jednotky dávaly osobám, které přežily, volbu být "odložen" do Idlibu, anebo žít ve vládou kontrolovaných oblastech, kde čelily trvajícímu riziku věznění, mučení a poprav. Ze zjevných důvodů si mnoho lidí zvolilo Idlib. Dnes tvoří přibližně polovina z 2,3 milionů lidí nacházejících se v Idlibu, uprchlých z jiných částí Sýrie.

Avšak nyní je ohrožen sám Idlib. Hrozí riziko, že ruské a syrské jednotky začnou znovu používat své typické (a někdy i úmyslné) cíle nerozlišující útoky proti civilistům a civilní infrastruktuře, jako jsou nemocnice. Tyto metody, rovnající se válečným zločinům, jsou hlavním důvodem, proč bylo podle odhadů usmrceno půl milionu lidí a více než polovina předválečného obyvatelstva Sýrie byla nucena opustit své domovy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru