Nad příběhem středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové z hnutí ANO a jejího manžela zůstává rozum stát. Prasklo na ně, že manžel rutinně používal k soukromým účelům krajskou Škodu Superb a hejtmanka v tom nespatřuje žádný problém. K rezignaci nevidí důvod a na dotaz, zda jí alespoň nepřipadá, že se chovala poněkud papalášsky, odpovídá, že vůbec ne. A argumentuje, že "přece měla na všechno řádnou smlouvu"!  

Je to opravdu neuvěřitelné. Jermanová zjevně nechápe, že podstatou papalášství je to, že si člověk z titulu své moci pořídí nějakou nepřiměřenou výhodu. Přičemž vůbec nezáleží na tom, jestli to nechá přikrýt nějakou formální smlouvou, kterou notabene de facto uzavírá sám se sebou. Komunističtí papaláši 80. let, kteří se vozili soukromě v tatrovkách šestsettřináctkách, na to také klidně mohli mít nějaký glejt a nikdo by asi neřekl, že to z nich dělalo menší papaláše.  

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru