V Brně vznikl start-up zaměřený na prosazování profesí IT mezi ženy. V tomto oboru je jich prý velký nedostatek. Už tady je třeba se pozastavit. Co to je nedostatek? Když je něčeho nepostradatelného málo. Jsou ženy v IT nepostradatelné? Mají nějaké extra genetické a jiné předpoklady pro tento obor? Ohrožuje jejich profesní absence IT jako takové?

Ne, ne a ne. Není známý žádný negativní dopad, a to z prostého důvodu: neexistuje. Nic a nikdo nebrání ženám, aby se o programování (to je totiž jediná profese, o kterou v této situaci jde) zajímaly. Nikdo jim nehází klacky pod nohy, nezakazuje tuto profesní oblast. Dokonce se ani neví, proč se ženy o IT nezajímají! Tak jak to chce někdo řešit? Je zarážející, jak se rozšířil přístup „nevím nic o tom, jak něco funguje, ale pustím se ze všech sil do řešení problémů“.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru