Před několika dny uzavřené hlasování lidu obyvatel Evropské unie o nestřídání letního a zimního času není tak jednoduché, jak se zdá. Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker jásá a mluví o vyhovění „vox populi“. Média psala o masové účasti, jenže hlasovalo ani ne procento unijní populace a z toho tři čtvrtiny byli Němci!

Trošku bych to nadšení politiků brzdil. Požadované zrušení střídání času (udávaná podpora 80 procent) doprovází přání ponechat letní čas celoročně. Zní to nadějně, ale určitě se najde také dost hlasů pro ponechání zimního. Argumenty jsou totiž systémově identické, každý chce své. Severské země požadují zimní čas, ty jižní a ze středu kontinentu chtějí letní čas. Pro zrušení musí hlasovat každý stát samostatně, takže nás čeká ještě pěkné drama. Myslím, že není třeba bát se, dohodnout se nemůžou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru