My za to nemůžeme, tvrdí ve vzácné shodě lékárny, distributoři i výrobci léčiv, když dojde na téma nedostatku toho či onoho léku na domácím trhu. Poslední novela zákona o léčivech, která měla omezit takzvaný reexport léků a zaručit všem lékárnám dodání jakéhokoliv léku do dvou dnů, evidentně nepomohla. Prý je i podle ministerstva zdravotnictví příliš vágní, nevymahatelná a vůbec špatná. Koneckonců dělala ji minulá vláda, a proto je potřeba vyrobit novou, která bude lepší.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Proč se reexporty nedaří zkrotit a co všechno se musí stát, aby si pro lék mohl člověk dojít do nejbližší lékárny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru