Ministerstvo dopravy řízené Danem Ťokem (ANO) testuje, jak rychle lze demontovat právní stát a dosavadní zkušenosti z "případové studie" naznačují, že to jde až nečekaně svižně. Jak jinak si vysvětlit, kam až po pár měsících zašla kauza s nelegálními billboardy kolem dálnic. Jednu nezákonnost postupně překrývá řetězec dalších.

Absolutní neschopnost českého státu prosadit odstranění reklamních cedulí využila nedávno založená Strana nezávislosti České republiky, která téměř dvě stě nelegálních velkoplošných tabulí v minulých dnech přelepila svými vlastními nelegálními plakáty. Zcela zdarma, bez jakéhokoliv povolení a smluvního ujednání. "Vraťte nám právo veta pro Českou republiku v rámci EU!", hlásá nyní po celé zemi heslo na billboardech, které jsou už několik měsíců na protest majitelů "vyzdobeny" českou vlajkou. Porušení zákona tak bylo umocněno na druhou, či spíše na třetí.

"Přelepili jsme v podstatě neexistující billboardy, které ale stále stojí, a to navíc ne se státní vlajkou, ale s její karikaturou," obhajuje konání partaje předseda František Matějka, někdejší místopředseda Strany svobodných občanů, který naráží na to, že vlajky na billboardech nemají správné proporce dané zákonem. A dokonce prohlašuje, že jeho strana se takto snaží "otestovat" neschopnost několika členů vlády, zejména ministra dopravy a spravedlnosti, dohlédnout na naplnění zákona.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru