Mladík José Brian Guerrero z Hondurasu se společně se svojí rodinou i sousedy vydali na cestu za americkým snem. Utíkají před násilnými gangy v Hondurasu a doufají, že se jim podaří začít nový život v USA. "V Hondurasu pro nás není žádná budoucnost," uvedl čtyřiadvacetiletý Guerrero pro agenturu Reuters.

Guerrero a další se připojili k takzvané karavaně, jak se označuje velký proud migrantů ze Střední Ameriky mířící do USA. Migranti se k tomuto způsobu cestování uchylují z různých důvodů − nemusí platit tisíce dolarů pašerákům ani se tolik obávat o svou bezpečnost, což by hrozilo, kdyby cestovali na vlastní pěst.

Před více než týdnem se ve městě San Pedro Sula na severu Hondurasu vytvořila vůbec poslední karavana migrantů. Ti se dali dohromady přes sociální sítě.

Z města jich nejprve vyrazilo asi 200. Brzy se ale začali přidávat další a další lidé nejen z Hondurasu, ale i dalších zemí regionu. Karavana nakonec čítala zhruba pět tisíc migrantů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.