Rozdíl pětatřiceti hlasů, když rozhodovala celkem tisícovka delegátů, rozhodně není takový, aby se nástupkyně Angely Merkelové v čele Křesťanskodemokratické unie mohla cítit v předsednické funkci zcela spolehlivě. Annegret Krampová-Karrenbauerová, pro délku svého jména přezdívaná zkratkou AKK, má za sebou sice jednoznačný úspěch, když zemské volby v Sársku vyhrála se čtyřiceti procenty hlasů. Sársko však není celá spolková republika a stoupající hvězda CDU bude od nynějška sledována ještě pozorněji než od jara, kdy byla na přání Angely Merkelové zvolena generální tajemnicí CDU.

Jejím prvním úkolem bude pochopitelně prokázat, že plní naděje, které jsou do ní vkládány, což znamená nejen potvrdit postavení křesťanské demokracie jako nejsilnější německé strany, ale hlavně jí přivést zpět voliče. To nebude snadné, protože ti v minulých měsících a letech odcházeli dvěma protichůdnými směry, jednak k protestně populistické Alternativě pro Německo, jednak k jiným středovým stranám, jak je v tradiční formě představují svobodní demokraté, jednak dnes blízko středu etablovaní Zelení.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru