Mezi investory koluje dnes již legendární historka, většinou připisovaná Joe Kennedymu, otci pozdějšího slavného amerického prezidenta. Říká se, že když mu čistič bot mezi prací s krémem a kartáčem dával tipy na zajímavé akciové tituly, ihned šel a prodal celé své portfolio. Prakticky na maximech. 

Velmi podobný pocit jsem měl zhruba před rokem, kdy jsem v šatně sportovního klubu poslouchal několik asi dvacetiletých kluků, jak řeší, jaká kryptoměna je nyní nejzajímavější. Bitcoin tehdy stál asi 15 tisíc dolarů.

Každý, kdo dlouhodobě sleduje trhy a dění kolem nich, si určitě tohoto fenoménu všiml. Když o něčem mluví každý, málokdy se na tom dá vydělat a velmi často jsme blízko obratu trendu. Vzpomínám na články o lidech, kteří v USA v roce 1999 hromadně dávali výpovědi, protože přece nemá smysl chodit do práce, když za hodinu denně lze snadno vydělat více obchodováním technologických akcií. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru