Tak tomu se říká vyhánět čerta ďáblem. Kardinál Dominik Duka se ve zveřejněném ohrazení proti rozhodnutí sněmovny zdanit finanční náhradu církvím zaštítil hned dvěma citáty Miloše Zemana, jimiž na sjezdu v Nymburce kritizoval KSČM.

Absurdní. Že by nejvyšší představitel katolické církve v Česku nevěděl, že právě kolem prezidenta se zformovala současná antiklerikální aliance ANO, ČSSD, KSČM a SPD? A že to byl Zeman, kdo se loni v září v TV Barrandov prohlásil za fanouška zdanění církevních restitucí, protože ho prý "poněkud dožralo, jestliže svatá církev se domáhala žalobami různého pofidérního majetku i po uzavření restitučních nároků"? Anebo snad arcibiskup pražský neví, že se mohl opřít o významnější antikomunistické autority, než je současný hradní pán?

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.