Věděli jste, že 26 nejbohatších lidí na světě má v součtu stejný majetek jako celá chudší polovina lidstva? Tedy nějakých tři a půl miliardy lidí? Ale nebojte se, tohle nebude další z mnoha textů upozorňujících na zvětšující se rozdíly mezi superbohatými a námi ostatními.

Naopak bych rád upozornil, že už brzy to bude majetek 27 lidí. Jak to vím a proč se tak stane? To je jednoduché. Jmění toho nejbohatšího, Jeffa Bezose, se po jeho rozvodu pravděpodobně rozpůlí. Je to téměř jisté vzhledem k tomu, že Bezosovi nemají předmanželskou smlouvu, brali se rok předtím, než Jeff Bezos firmu založil, a jeho manželka mu při budování superúspěšného byznysu pomáhala.

Jeff Bezos je tak bohatý (jeho majetek se odhaduje na 135 miliard dolarů), že i poté, co ho vydělíme dvěma, to bude stačit na místo v první desítce nejbohatších. A nově se do této doposud pánské společnosti dostane žena, tedy Bezosova bývalá manželka. I tak se lze na momentálně mediálně nejsledovanější rozvod světa dívat.

Rozchod to měl být poklidný, skoro zamilovaný, pokud by tedy toto označení nebylo nepatřičné. Ale každopádně facebookový post, kterým ho zakladatel Amazonu oznámil, vzbudil pozornost tím, jak taktně a citlivě byl napsaný. Mnohé vdané ženy nepochybně vyčítavě říkaly svým manželům: "Četl jsi, jak ten Bezos píše hezky o své ženě? A to se s ní rozvádí. Tys o mně takhle hezky nemluvil, ani když jsme se brali!"

Jenomže pak se to začalo zamotávat. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru