Česko bude předsedat v druhé polovině roku 2022 Evropské unii, i když to bude dost drahá akce. Tak nějak lze shrnout postoj předsedy vlády Andreje Babiše k předsednictví, které se má uskutečnit až po volbách. Akce, na kterou jeho současná vláda musí najít peníze v rozpočtu a také je obhájit před veřejností.

Protože i když Babiš dementoval, že by se země mohla předsednictví vzdát, jelikož jde o nákladnou záležitost, která Česku nic nepřinese, je jeho skepse nejen vůči celkovým nákladům pochopitelná.

Nutno říci, že minulé předsednictví v roce 2009 v Česku a jeho obyvatelích nevzbudilo pocit, že by přispělo k dobré prezentaci země jako takové. A to se zde odehrálo podstatně víc zásadních akcí než těch, které jsou zatím pro rok 2022 naplánované.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru