Neveselé čtení nabízí zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu hodnotící fungování Česka. Nevyplývá z ní nic menšího, než že stát selhává v řešení hlavních problémů země. Ať už jde o digitalizaci, zjednodušování daňových povinností, úspory energií, sociální bydlení nebo dopravu, všude jdou změny příliš pomalu, a Česko si tak zadělává na budoucí zaostávání.

Nejsou to žádné pocity, zpráva je opřená o tvrdá data. Pokud jde o byrokracii - na splnění daňových povinností potřebují firmy v Česku o čtyřicet procent více času, než je průměr zemí EU, a zátěž dále roste. Pokud jde o digitalizaci, míra on-line kontaktu mezi orgány veřejné moci a občany je u nás jedna z nejnižších v unii, Česko je konkrétně na 22. místě. Podobné je to s infrastrukturou - v kvalitě silnic jsme v unii třiadvacátí. Zkrátka - všichni mají plná ústa efektivního státu, ale skutek utek a utíká i nadále.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru