Informací je mnoho, kdo má ale čas se tím vším probírat? Možná jeden novinový editor.

Tady je výběr textů, které se tento týden vyplatilo číst podle mě, Jana Kubity, editora Hospodářských novin.

- Zajímá vás, kdo jsou vlastně lidé, kteří volí Babiše? Tak tady jednoho máte.

- Poměrně zajímavý rozhovor s Jiřím Zlatuškou. O tom, jestli jsme programátorskou velmocí, o pirátech i o Babišovi, kterému kdysi věřil.

- Chcete zachránit planetu tím, že přestanete létat letadly a snížíte tak svoji uhlíkovou stopu? Možná si nejdřív přečtěte tohle.

- Seriál Černobyl z dílny HBO a Sky připomněl spoustu zrůdností. Třeba tuhle. (paywall)

- Zde něco malého na ochlazení v těchto horkých dnech.

- Už jste měli tento týden k obědu svoji kreditní kartu?

- Tohle je očekávatelný, ale zajímavý problém. Když bude hodně aut na elektřinu, budeme potřebovat hodně elektřiny. Což není jen tak.

Jako mírný fanoušek elektroaut (zatím jsem spíš zvědavý než nadšený. Hlasuji všemi deseti pro čistší pohon, ale přece jen jsou to auta spíš ošklivá, moc drahá a nedělají hezký zvuk.) sleduji, jak se tenhle trend kde vyvíjí. A zdá se, že ve Švédsku s tím mají jisté potíže.

- O tenistech se ví, že když jsou dobří, jsou bohatí. Ale nebohatnou jen oni. Třeba, když teď ve finále Roland Garros bojovala nadějná hvězdička Markéta Vondroušová o vítězství, určitě držela palečky i česká ministryně financí. (paywall)

- Je sucho. V některých krajích prý chybí tolik vody, kolik naprší za jeden rok.

- A na závěr tu máme jednu binaurální zábavu. Virtuální realita pro vaše uši.

Dobrý poslech, dobré čtení a dobrý víkend.
jk

Jan Kubita

Kubitovo čtení každý pátek do vaší pošty

 

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru