Demonstrace na Letné měla být vrcholem dosavadního boje proti premiérovi Andreji Babišovi a jeho trvajícím střetům zájmů, které podle názorů stovek tisíc lidí přímo i nepřímo narušují demokratické prostředí v České republice. Pro řadu komentátorů ze všech politických břehů to ale bylo zklamání: demonstrace nepřinesla nic konkrétního, zůstala na bodě mrazu, politicky nic nikam neposunula, nevznikla žádná nová strana, volební porážka Andreje Babiše je v nedohlednu, nátlak se nestupňuje, místo stávky a dalších přímých akcí neurčitá prázdninová protestní pohotovost. Organizátoři z občanského sdružení Milion chvilek pro demokracii byli přesto spokojeni, protože ve společnosti se "něco" pohnulo, "něco" se začíná dít, "něco" se mění, "něco" nového přichází.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru