Ministerstvo či úřad potřebuje ke své práci řekněme 100 úředníků. Tabulkových míst má ale 125 a oněch nadbytečných 25 lidí tam vůbec nepracuje, peníze na platy ale dostává ze státního rozpočtu na oněch 125. Taková je současná podivná praxe u mnoha úřadů a institucí a výsledkem tohoto nesmyslu je, že úřad může přilepšovat svým opravdu pracujícím z výplatního sáčku jejich neexistujících kolegů. Tento systém funguje v Česku už řadu let. Stal se tak normálním, že někdy už při vzniku nových úřadů jejich vedení počet potřebných tabulkových míst trochu "přifoukne" s vědomím, že nějaká místa pro černé duše nebude muset zaplnit, úřad bude přesto fungovat a pracovníci mají schované prasátko na odměny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru