Před vyvrcholením oslav přistání Apolla 11 na Měsíci napsala Anna Durnová pro HN esej, ve které přibližuje dvojí úhel pohledu na úspěch americké vynalézavosti konce 60. let. Tehdy velká část veřejnosti kypěla nadšením nad fantastickými cíli, kterých se Amerika chystala dosáhnout, zatímco jiná část společnosti si kladla otázku, zda by nebylo příhodnější peníze investovat například do potírání chudoby.
Kritici často poukazovali na klukovské sny bílých mužů, které stály v popředí důležitějších společenských problémů. Ve skutečnosti právě Apollo bylo koncem těchto snů. Bylo jedním z úspěšných projektů, jak bojovat s chudobou a dalšími společenskými problémy. Země nyní potřebuje další Apollo, ale tentokrát globální.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru