Informací je příliš mnoho, kdo má ale čas se tím vším probírat? Možná jeden novinový editor. Tady je výběr textů, které se tento týden vyplatilo číst podle mě, Jana Kubity, editora Hospodářských novin.

- Místy možná trochu moc dramatický popis situace, ale jinak velmi dobrý text k zamyšlení. Ono se totiž začíná zdát, že jsme ztratili kontrolu nad zemědělským průmyslem. Že si do polí a tím i do vlastního jídla sypeme až příliš mnoho jedů a nechává nás to překvapivě docela chladnými.

- Docela zajímavý pohled do KLDR. A také zajímavá mladá dáma. “Podívat se do ‚říše zla‘ KLDR jinak než v rámci propagandou ovládané turistiky je skoro nemožné. Nině Špitálníkové se to podařilo dokonce dvakrát, jednou byla zatčena. Dnes cestuje za severokorejskými uprchlíky po celém světě – i se svým dvouapůlletým synem.”

- Jak to vypadá, když se na jednom místě sejdou Jaroslav Foldyna, Michal Semín, Martin Konvička a Ladislav Jakl? Takhle. Je to hrůza.

- Stejně jako tohle. Kvůli dluhu za dvacet tisíc prodá exekutor nemovitost za deset milionů. Protože z té vyšší částky má vyšší provizi. Je to zločin a je zločin politiků, že konečně nepřenastaví pravidla tak, aby něco takového už nebylo možné.

- “Mladý důstojník má za úkol vybudovat jednu z novinek, které česká armáda potřebuje, aby se vyrovnala se situací po ruské agresi vůči Ukrajině. Pod jeho vedením vzniká výsadkový pluk. Svoji profesi miluje, nebrání mu to ale v širším rozhledu a pohledu na českou společnost či mezinárodní situaci.”

- Chcete být úspěšní? Pak si možná promyslete, jestli by nebylo lepší se přestěhovat.

- Koupili jste si někdy něco v Zootu? Příběh téhle firmy je pozoruhodný. Unikátní koncept, silný marketing, velká vstřícnost k zákazníkům, místy až moc odvážná… A neuspěli. Krachují. Tady se můžete dočíst proč a také jak se majitelé snaží z té pasti dostat ven.

- Pozor! Něco se děje. A2larm chválí Babiše. I když…

- Moc to není vidět, ale Praha se pod vládou pirátů začíná měnit. Je dobré to sledovat už takhle v začátcích. Zatím jde o změnu spíš mentální, ale u téhle strany platí, že s ničím příliš neotálí. Abychom nebyli brzy překvapeni.

- A na závěr doporučuju tohle dobrodružství. Metr a půl vysoká Dominika s ještě menší motorkou se vydává sama napříč Japonskem. Docela jí závidím.

Dobré čtení a dobrý víkend.
jk
 
Jan Kubita

Kubitovo čtení každý pátek do vaší pošty

 

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru