Miloš Zeman si připsal osobní rekord. U příležitosti státního svátku 28. října vyznamenal ve Vladislavském sále Pražského hradu 42 osobností a osob, nejvíce za dobu pobytu na Hradě. Jinak byl ale průběh vcelku standardní. Miloš Zeman opět propásl příležitost udělat alespoň ze státního svátku den, kdy bude mít společnost pocit, že může táhnout za jeden provaz. Seznam vyznamenaných sice neobsahoval tolik kontroverzních jmen jako v minulých letech, ale seznam (ne)pozvaných na slavnostní ceremoniál hladinu sváru bohatě dorovnal. Na Zemanovi byla, vzdor předcházejícímu rekondičnímu pobytu, po celý den patrná únava, projev na Hradě nakonec pronesl vsedě. Ale přesto opět předvedl svůj svět, ve kterém dominuje podpora polarizace společnosti, ze které profitoval a profituje, která ho bavila, baví a bude bavit. Až do poslední chvíle ve funkci. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru