Jste unavení, podráždění, v práci nevýkonní, kolem pasu vám roste pneumatika a ke všemu máte i vysoký krevní tlak. A za to všechno si můžete sami. Málo spíte. Budiž vám drobnou úlevou, že v tom nejste sami. Jestli by se něco dalo označit za nemoc moderní doby, byl by to právě nedostatek spánku. Stačí se podívat na starší průzkumy Gallupova ústavu. Podle nich ještě v roce 1942 spali lidé ve Spojených státech v průměru takřka osm hodin denně a jen 11 procent z nich uvedlo, že prospí méně než šest hodin. To už dávno neplatí. V roce 2013 se průměrná doba spánku zkrátila na 6,8 hodiny a plných 40 procent Američanů si užilo maximálně šestihodinový spánek. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru