Není důvod k panice. Děláme velkou reformní změnu: měníme principy povolování staveb od základů tak, aby se Česko konečně dostalo z ostudného 157. místa v celosvětovém žebříčku ve složitosti a rychlosti (nebo spíš pomalosti) povolování staveb, které zoufale brání rozvoji naší země. Podobně radikálních změn se lidé často obávají, což je logické. A zvlášť když z médií dostávají zavádějící informace. Jenže my to dlužíme našim občanům. Bez rychlejšího a jednoduššího stavebního povolení totiž nevyřešíme současnou krizi s nedostupností bydlení, která už se z Prahy přelila do většiny větších měst, a zároveň bez této změny nevyřešíme ani zdlouhavé povolování výstavby nových dálnic a železnic.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Milan Weis 10.01.2020 16:18
Vážená paní ministryně, rád bych věřil všem dobrým úmyslům. O to méně však chápu, proč jste výzvu v posledním odstavci o společném zapracování na prospěšném zákonu omezila na návrh Hospodářské komory. Souhlasím, že obecně každá velká změna vyvolává nevoli, na druhou stranu vše velké, co bylo v naší zemi uděláno a prezentováno ve prospěch lidí, bylo prospěšné často někomu jinému. Nechápu též, proč se často velké změny se mají odehrát co nejdříve. To jen nahrává vzniku chyb, které umožňují několikerý výklad a následně se flikují aktualizacemi aktualizovaných aktualizací. Souhlasím, že nikoliv hysterie, ale obezřetnost je na místě! Nikoliv změna systému, ale spíše ujasnění možností, odpovědnosti, kompetencí a lhůt by nám všem prospělo.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru