Graf níže srovnává jednotlivé země ode dne, kdy se v nich potvrdil stý případ nákazy koronavirem. Lze tak porovnat, jak se nákaza vyvíjí v zemích relativně za stejné období (stý nakažený koronavirem se například v čínské provincii Chu-pej objevil na konci ledna, v Česku na konci února, ale v grafu jsou tyto údaje na stejné svislici).

Čím více vlevo a výše je spojnice, tím rychleji a dříve se nákaza v dané zemi šířila, pokud je linka vodorovná, nové případy už nepřibývají.

Z grafu lze vidět, že například v Itálii, USA či Španělsku se nakazilo mnohem víc lidí mnohem rychleji než tomu bylo v lednu a únoru v Číně. Souviset to může s nedostatečnými bezpečnostními opatřeními, ale také s rozsahem testování populace - čím více lidí se otestuje, tím je vyšší šance, že se objeví pozitivní případy nákazy.

Graf lze přepnout i pro zobrazení aktuálně nemocných (když spojnice klesá, ubývá nemocných), počtu uzdravených nebo počtu obětí.

Hraniční přechody během nouzového stavu

Stát zavádí ochranu hranic s Německem a Rakouskem. Hranice lze překročit jen na stanovených hraničních přechodech. Část z nich je určena pouze pro tzv. pendlery, tedy Čechy, kteří na hranicích můžou prokázat, že pracují v zahraničí. Nicméně vláda zakázala Čechům a cizincům s trvalým pobytem opustit území České republiky. Omezení na hranicích zavedly i Polsko a Slovensko.

Pozn.: Zeleně označené přechody jsou otevřené, oranžově označené přechody jsou určené pro nákladní dopravu a české občany pracující v zahraničí, kteří si zajistí výjimku. V Českém Těšíně / Cieszyně je zaveden jediný pěší hraniční přechod.