Celkem 41 senátorů navrhlo, aby se v Listině základních práv a svobod objevila věta: "Právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon". V Evropské unii se prý objevily "odzbrojovací tendence", těžko říct jaké a podle hlavního nositele celé myšlenky, bývalého policisty a nyní senátora za ODS Martina Červíčka, je třeba tomu čelit. Naštěstí o tom všem bude ještě rozhodovat sněmovna a bude potřeba hodně hlasů, protože jde o změnu ústavy.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • Pravidelné speciály v digitální podobě
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Petr Smolka 11.06.2020 14:55
Možná by nebylo od věci text článku mírně upravit. V senátním návrhu se zjevně jedná o střelné zbraně, nikoli jakékoliv zbraně, byť i legálně držené. Z tohoto pohledu je zavádějící i poslední věta, poukazující na "statistiky zraněných a zabitých legálně drženou zbraní." Legálně drženou zbraní je cihla, nůž, svazek klíčů, klacek, židle, láhev piva, ... Zbraň je definována jako cokoliv, co může učinit útok důraznějším. S pojmem "legálně držená zbraň" ráda operuje i PČR vždy, když je potřeba zmást veřejnost tvrzením, že počet trestných činů legálně drženou zbraní stále roste. Ještě nedávno přitom platilo (jak je to nyní bohužel nevím), že policie žádnou statistiku ohledně trestných činů spáchaných "legálně drženou střelnou zbraní" nevedla. Prý to neumožňuje jejich databázový systém...
Tomáš Kyjak 11.06.2020 13:54
Kubito Kubito, už to máš ušito :-) Jako byste nevěděl, že pokud souvětí v ústavě končí "za podmínek, které stanoví zákon", vlastně tam vůbec není. Ale jinak Vás čtu moc rád. TK
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru