Celkem 41 senátorů navrhlo, aby se v Listině základních práv a svobod objevila věta: "Právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní je zaručeno za podmínek, které stanoví zákon". V Evropské unii se prý objevily "odzbrojovací tendence", těžko říct jaké a podle hlavního nositele celé myšlenky, bývalého policisty a nyní senátora za ODS Martina Červíčka, je třeba tomu čelit. Naštěstí o tom všem bude ještě rozhodovat sněmovna a bude potřeba hodně hlasů, protože jde o změnu ústavy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Petr Smolka 11.06.2020 14:55
Možná by nebylo od věci text článku mírně upravit. V senátním návrhu se zjevně jedná o střelné zbraně, nikoli jakékoliv zbraně, byť i legálně držené. Z tohoto pohledu je zavádějící i poslední věta, poukazující na "statistiky zraněných a zabitých legálně drženou zbraní." Legálně drženou zbraní je cihla, nůž, svazek klíčů, klacek, židle, láhev piva, ... Zbraň je definována jako cokoliv, co může učinit útok důraznějším. S pojmem "legálně držená zbraň" ráda operuje i PČR vždy, když je potřeba zmást veřejnost tvrzením, že počet trestných činů legálně drženou zbraní stále roste. Ještě nedávno přitom platilo (jak je to nyní bohužel nevím), že policie žádnou statistiku ohledně trestných činů spáchaných "legálně drženou střelnou zbraní" nevedla. Prý to neumožňuje jejich databázový systém...
Tomáš Kyjak 11.06.2020 13:54
Kubito Kubito, už to máš ušito :-) Jako byste nevěděl, že pokud souvětí v ústavě končí "za podmínek, které stanoví zákon", vlastně tam vůbec není. Ale jinak Vás čtu moc rád. TK
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru