K informačním technologiím ji dovedla rodina. Její otec pracoval v bance, kde měl na starosti automatizaci platebního styku a bankovních operací, a při jedné z debat o budoucím směřování Taťány vysvětlil své dceři, že IT obor je řemeslem budoucnosti. 

"Pod vlivem táty jsem vnímala, že technologie a IT budou velmi důležité. Fascinovalo mě, že mi byl schopný říct, jak svět bude vypadat za 30 let," vysvětlovala šéfka českého Googlu v podcastu Poprvé, proč šla studovat softwarové inženýrství na VŠE. 

Jenže během prvního ročníku vysoké školy přišly první trable. "Na gymnáziu jsme neměli tak pokročilou matematiku, musela jsem tedy dohnat to, co jsem za čtyři roky na gymplu zameškala." 

Po úspěšném dokončení školy si otevřela telefonní seznam a začala hledat, kde by mohla začít pracovat. Několik měsíců nato ale přišla sametová revoluce, která Taťáně le Moigne dala nové příležitosti. "Založili jsme jednu z prvních softwarových společností Abakus Distribution. Byla to obrovská zkušenost, ale lákalo mě pracovat v mezinárodní firmě s lidmi z jiných zemí," popisovala le Moigne v Poprvé.

V podcastu Poprvé Taťána le Moigne dále popisovala, co ji přivedlo do Microsoftu, jak po mateřské dovolené zamířila do Googlu a začala budovat jeho pobočku v České republice, také nabízí rady a tipy pro úspěšnou kariéru a vysvětluje, proč je v dnešním světě postiženém pandemií koronaviru důležitá digitální gramotnost.