Volby do sněmovny by v říjnu podle modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO, volilo by ho 28,5 procenta lidí. Ještě v září si hnutí drželo stabilní pozici okolo 30 procent a podle agentury se mohla na vývoji negativně projevit druhá vlna covidu-19. S odstupem by druzí skončili Piráti s podporou 13,5 procenta a ODS se 13 procenty, obě strany proti srpnu posílily. Propad preferencí o tři procentní body zaznamenala ČSSD, STAN si naopak o 2,5 bodu polepšili. Průzkum Median provedl v době od 1. do 29. října, tedy v době rekordních nárůstů lidí s potvrzenou nákazou koronavirem.

Do dolní parlamentní komory by se dostalo devět stran. Těsně kolem hranice pro vstup se pohybují KDU-ČSL s pěti procenty a TOP 09 i ČSSD, které mají shodně 6,5 procenta. S ohledem na potenciální výši zisků a statistickou odchylku mají tyto tři strany podobnou šanci na vstup do sněmovny, poznamenala agentura. KSČM by v říjnu volilo sedm procent lidí a SPD 7,5 procenta. Trikolóra by získala podporu dvou procent lidí a Zelení 1,5 procenta.

Preference koaličních stran, tedy ANO, ČSSD a KSČM, jsou v říjnu v součtu proti srpnu nižší. Naopak součet preferencí stran opozičního bloku, kam se řadí ODS, Piráti, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL, od srpna do října posílil.

Preference STAN stouply, což může podle agentury souviset s úspěchem v krajských volbách, které se konaly zkraje října. V říjnu by STAN volilo 7,5 procenta lidí, proti srpnu si polepšili o 2,5 bodu. Podíl přesvědčených voličů strany ale zůstává podle Medianu nízký, zisk tak nemusí být stabilní.

U hnutí ANO agentura nezaznamenává změnu z hlediska podpory ve věkových skupinách. Stále platí masivní podpora mezi voliči nad 65 let.

K volbám by v říjnu přišlo 65 procent lidí. Při posledních sněmovních volbách v říjnu 2017 dosáhla volební účast zhruba 61 procent. Určitě by k volbám nešlo 29 procent dotázaných.