Zájem lidí o programování roste, usoudit to lze už jen z počtu dotazů a žádostí o radu, které se na mě v poslední době hrnou. Lidé právem vnímají kariéru programátora jako perspektivní pro budoucnost a mají pravdu, že je lákává jak finančně, tak tím, že ji lze vykonávat z pohodlí domova. Ovšem některé představy zájemců o rekvalifikaci na programátora nemají moc společného s realitou, a to v tom dobrém i špatném.
Lidé jsou svázaní řadou mýtů. Není například pravda, že se firmy poperou o každého, kdo si přečte pár kapitol z příručky k nějakému programovacímu jazyku. Na druhou stranu neplatí třeba, že dobrý programátor musí být i dobrý matematik. Mýtů pokřivujících realitu je opravdu hodně. Proto jsem se rozhodl deset z těch největších vyzdvihnout a uvést na pravou míru.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru
Komentáře ke článku