Nikdo za to nemůže. "Současná situace není ničí vina - ani opozice, ani koalice, ani lékařů, ani pana ministra (zdravotnictví). Je nutno tuto situaci vnímat stejně jako jiné přírodní katastrofy či pandemie, které v minulosti lidstvo postihly," řekl v úterý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý.

Mějte to na paměti vy všichni, kdo jste v posledních dnech napsali toto:

"Dneska jsem na covid ARO, přišly výplatní lístky, řekl bych, že nejen tady na oddělení, je to dost lidí s protaženým obličejem. Vzali nám i tu 100 Kč covid příplatku na hodinu. O. K. Mohli to alespoň říct dopředu. Na druhou stranu, na ZZS nemáme navíc celou dobu ani ň."

Není to ničí vina.

"Covid gastro mi přišlo včera - měsíc po podání žádosti, dva měsíce po ohlášení na tiskové konferenci, kde zaznělo 'ihned kompenzujeme'. V mezičase jsem musel vrátit Antivirus C za červen, neboť jsem odvody za zaměstnance, splatné v pondělí 20. 7., zaplatil v pondělí 20. 7. a to bylo pozdě, neboť ČSSZ to zaúčtovala až 21. 7."

Není to ničí vina.

"Upřímně k situaci v nemocnicích. Padáme na hubu. Služeb je moc a ještě přibudou. Tlak na intenzivní lůžka je největší, co kdy byl. Na sály chodí pacienti v horším stavu než kdy dřív. Transporty záchrankou covid pacienta 100+ km nejsou výjimkou a na ventilátoru končí i třicátníci."

Není to ničí vina.

"Dneska se mi v lékárně rozbrečela invalidní paní, že jí chybí 20 Kč na respirátory... Víc k tomu asi nemám."

Není to ničí vina.

"Ve skladech leží vakcíny na proočkování 100 000 lidí. To je třeba celá Olomouc, páté největší město v ČR, nebo jeden celý průměrný okres. Není to jen kapka v moři. Je to věc, která by reálně pozitivně pomohla v boji s epidemií, kdyby se udělala. Ale nedělá se."

Není to ničí vina.

"Během měsíce se covid rozšířil v polovině školek. Někteří rodiče posílali děti do školky v karanténě. Pedagogové jsou třetí nejnakaženější profesí."

Není to ničí vina. Je to přírodní katastrofa. Prostě se to stalo. Teď už to víte.

(Příspěvky jsou náhodně posbírané v autorově sociální bublině. Lze ale úspěšně předpokládat, že ve vašich bublinách se budou vyskytovat obdobné).

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru