Za socialismu platilo, že lidé předstírají, že pracují, a vláda předstírá, že je za to platí. V dnešní době našlo kolektivní simulování nový výraz: lidé už ani nepředstírají, že dodržují všechna protikoronavirová opatření, a vláda už ani nepředstírá, že by to chtěla nějak vynucovat. Vidíme davy na nábřežích, v parcích, roušky se venku nosí jen sporadicky. Strážníci přijdou občas zahartusit, lidé se rozejdou, aby se za chvíli shromáždili znovu. Je to pokrytecká hra.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • Pravidelné speciály v digitální podobě
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Viliam Dudáš 04.04.2021 13:35
Komentář fakt o ničem. Negativistický, nepravdivý, katastrofický. Pan komentátor asi nezná význam spojení "selhalo všechno".
Rostislav Cibulka 02.04.2021 20:09
Až nebude Babiš premiérem, pana Honzejka propustí z HN, protože o ničem jiném psát neumí.
Tomáš Stanislav 02.04.2021 00:06
Monika Lišková: Proč Hamáček nedal policii nástroje, jak vynucovat opatření v nouzovém stavu? Nebyl o tom ani náznak veřejné diskuse... Vláda ČR je neschopná, ale zároveň všehoschopná protože jsme v ČR a jen tak se to nezmění. Jenom taková nutná osobní, že Vám svět a stav, ve kterém žijeme připadá úplně normální jakoby se nic nedělo... viďte paní Lišková.
Monika Lišková 01.04.2021 13:01
Asi by bylo naivní považovat pan Honzejka za hlupáka jenom proto, že nám pořád vnucuje kritiku a dehonestující názory na pana Babiše. Zcela jistě tak činní na základě pokynu majitele daného média. Je otázkou proč tomu tak je. Pravděpodobně cílem záměru je předhazováním antibabišovských témat oslovit příznivce opozičních stran, kterých je samozřejmě hodně, a realizovat tak své obchodní cíle. Úmyslem patrně není dosáhnout toho, aby Andrej Babiš nevyhrál volby, neboť kritika jeho konání je velmi vděčná a populární. Z politického pohledu se navíc ukazuje, že přibývá těch, kterým tato "kritika za každou cenu" začíná vadit, a to způsobuje opačný efekt než jaký by tyto články měly vyvolat. Pochopili to Piráti, kteří, již svou doposud striktně negativní rétoriku začínají korigovat a evidentně jim to přináší výsledky (viz aktuální preference) . Z uvedeného vyplývá, že pan Honzejk je vlastně Babišovým příznivcem. Tak to budeme respektovat.
Michal Osif 31.03.2021 21:49
Pane Honzejku, už nechte toho nekonečného hledání chyb u téže osoby - premiéra Babiše. Je to dost otravné. Férové by bylo říct, že valná většina lidí nestojí za nic, že si neumí sečíst 1 + 1, že věří bludům, že svou neschopnost zdravého úsudku schovávají za chyby vlády. Štve mě, že to tak je. Ale co s tím nadělám? Já i moje širší rodina se chováme zodpovědně, opatření dodržujeme všude tam, kde bychom mohli ohrozit sami sebe. A nepotřebuju k tomu rady vlády ani Vaše. Prostě sleduji, co se kolem mě děje, a reaguji na to tak, abych tu epidemii já i mí blízcí přežil ve zdraví. Ne jako ti ubožáci, kteří chodí svůj světonázor prezentovat ignorováním toho, co ohrožuje ostatní. A tohle jim nedochází, tohle jim dojde asi až ve chvíli, kdy onemocní sami někdo velmi blízký. Anebo zemře. Ale tohle nebude vina vlády, ale JEJICH. Tak ať si to užijí a Vy s nimi.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru