Dlouhé marné hledání původce postupně zasáhlo všechny země, spotřebitelé začali odmítat i domácí zeleninu a ovoce. Nelze se divit, původce prý nejprve číhal ve španělských okurkách, pak v německé restauraci a klíčcích a teď může být například v jedné várce vepřového kdoví odkud. Opatrnost je pochopitelná, stejně tak i tlak evropských zemědělců na odškodnění.

Ve frontě na peníze, o nichž se má rozhodovat již dnes, stojí nejen Španělé, nýbrž i Němci, Nizozemci, ale třeba i Rumuni. Odškodnění půjde do stovek milionů eur. Možná nic moc ve srovnání s běžnými ročními výdaji na podporu zemědělství ve výši šedesáti miliard eur, pro zadluženou Evropu ovšem stále více než dost.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru