Slovy ministra Vondry jsme " s díky" odmítli nabídku USA na umístění centra včasného varování v Česku. Místo dvoustranné spolupráce v protiraketové obraně, za kterou tím zaklaply dveře, se podle Vondry s USA soustředíme na věci "skutečně praktického významu" a projekty, jako je účast českých vojáků při výcviku pilotů a obsluhy vrtulníků Mi 17 v Afghánistánu. Přitom to byl Vondra, kdo se v rámci vlád Mirka Topolánka pokusil založit česko-americké spojenectví mnohem obecnější, než jsou dílčí "praktické" kroky, a to právě spoluprací v protiraketové obraně. Jak se ale nyní definitivně ukázalo, česká politika nemá dost schopností, aby takto strategicky pojatý koncept zvládla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru