Podobně nevím, jestli byl v listopadu 2007 zastřelen řidič Aleše Hušáka pouhým omylem nájemného zabijáka, jak nám tvrdí policie. Vím jen, že událostí jako vystřižených z knížek Maria Puza je kolem Sazky nějak moc.

Nejhorší ovšem je, že při prvním poslechu zprávy "Cupku přejelo auto" nikoho nenapadne, že to mohla být náhoda. Jak napsal ironicky jeden z přispěvatelů na Facebooku: "Tohle se insolvenčním správcům Sazky prostě stává." Bohužel to není paranoia, ale výslednice toho, co a jak formovalo tuhle zemi. Hazard, zločin, vražda, veřejné peníze, politika - to jsou výrazy, které v našem mentálním světě bezprostředně sousedí.

Zkuste to asociativně: jsou pro vás jména Klaus a Šrejber, Gross a Mrázek, Paroubek a Kočka nějak propojená, nebo vás souvislost ani nenapadne? Sázím, že tak osm z deseti řekne, že jména leží v těsné blízkosti. A to, prosím, vedle expremiérů mluvíme o odsouzeném tuneláři, zastřeleném šéfovi podsvětí a - ehm - bezúhonném kolotočáři.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru