Nedivíme se proto Karlu Schwarzenbergovi a Petru Nečasovi (a někde velmi blízko tušíme Miroslava Kalouska), že je v rozpuku léta nebaví další úmorná noční jednání ká devět směřující odnikud nikam a že je patrně objektivně velmi složité vyjít družině z Klárova vstříc tak, aby si příště nevzpomněla zase na něco jiného. Protože v tříčlenné koalici si můžete v případě potřeby vymyslet kdykoliv cokoliv – každý z jejích členů je nutně stále s něčím nespokojen.

Véčka na tom nejsou objektivně příliš dobře, respektive hůř už na tom asi ani být nemohou. Postavíte-li svůj program na "boji proti korupci" a policie chce jak na potvoru kvůli úplatkům stíhat zrovna vašeho vedoucího, je potřeba učinit rychlý manévr, jak nasměrovat pozornost voličů (z velké části již stejně pouze bývalých) někam jinam. A protože voliči VV skutečně podle dostupných dat nejsou žádní zarytí příznivci "reforem", nové téma se nabízí: škrty. Přičemž se už cudně pozapomene na kousky, které na svých ministerstvech loni na podzim předváděli John s Bártou.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru